znajdz66
czw, 26 listopada 2015r.
Konrada, Leonarda
Blogi RG

Nietypowy przetarg w Tczewie. Liczy się najlepszy pomysł

Oceń
(0 głosów)
Nietypowy przetarg w Tczewie. Liczy się najlepszy pomysł fot. Maciej Bąk
W tym przetargu nie liczy się grubość portfela, wielkość firmy, ani znajomości, a jedynie - pomysł. W Tczewie właśnie w ten sposób wybierani są nowi gospodarze odnowionych kamieniczek na starówce.
Pierwszy konkurs, dotyczący budynku przy ulicy Mickiewicza 18 już rozstrzygnięto. - Zawsze można zrobić przetarg typu: kto da więcej. Ale my chcieliśmy, żeby w tej kamieniczce powstało miejsce z duszą. Bo nie po to ją odnawiamy, żeby tylko wyglądała ładnie. Chcemy tchnąć w takie budynki życie i stąd to oryginalne kryterium, mówi wiceprezydent miasta Adam Burczyk.

Zlikwidowane miejsca parkingowe, jednokierunkowe ulice i ograniczenie do 30 kilometrów na godzinę. Tak według pomysłu władz miasta mają wyglądać nowe zasady poruszania się po Starym Mieście w Tczewie.

Czytaj więcej

Najlepszy pomysł na zagospodarowanie tego miejsca miała pani Mirela i to ona od grudnia będzie ożywiać kamieniczkę. Otworzy w niej bar mleczny "Kociewiak". - Będą tam tradycyjne dania z regionu, również takie, które robiły nasze mamy i babcie. Zamierzam zatrudnić w kuchni specjalistki od kuchni kociewskiej, mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk pani Mirela. Pomysł pani Mireli okazał się lepszy, między innymi od piwiarni.

Władze Tczewa planują kolejne przetargi oparte na kryterium tylko i wyłącznie pomysłu. Do zagospodarowania jest jeszcze kilka zrewitalizowanych kamienic na Starym Mieście.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu radiogdansk.pl. Radio Gdańsk S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administrator strony zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy, w których występują słowa powszechnie uznane za wulgarne, naruszających dobre imię innych osób lub ich dane "wrażliwe" oraz zawierających ogłoszenia komercyjne.

Dodaj opinię

Radio Gdańsk TV

energa v2

Społeczność RG

fc-webicon-facebookfc-webicon-twitterfc-webicon-youtubefc-webicon-rss

2013 - Radio Gdańsk