Masz dla nas temat, foto albo film? Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
czw, 24 kwietnia 2014r.
Aleksa, Grzegorza

Nietypowy przetarg w Tczewie. Liczy się najlepszy pomysł

Nietypowy przetarg w Tczewie. Liczy się najlepszy pomysł fot. Maciej Bąk
W tym przetargu nie liczy się grubość portfela, wielkość firmy, ani znajomości, a jedynie - pomysł. W Tczewie właśnie w ten sposób wybierani są nowi gospodarze odnowionych kamieniczek na starówce.
Pierwszy konkurs, dotyczący budynku przy ulicy Mickiewicza 18 już rozstrzygnięto. - Zawsze można zrobić przetarg typu: kto da więcej. Ale my chcieliśmy, żeby w tej kamieniczce powstało miejsce z duszą. Bo nie po to ją odnawiamy, żeby tylko wyglądała ładnie. Chcemy tchnąć w takie budynki życie i stąd to oryginalne kryterium, mówi wiceprezydent miasta Adam Burczyk.

Zlikwidowane miejsca parkingowe, jednokierunkowe ulice i ograniczenie do 30 kilometrów na godzinę. Tak według pomysłu władz miasta mają wyglądać nowe zasady poruszania się po Starym Mieście w Tczewie.

Czytaj więcej: Tczew: chcą ograniczyć ruch na Starym Mieście

Najlepszy pomysł na zagospodarowanie tego miejsca miała pani Mirela i to ona od grudnia będzie ożywiać kamieniczkę. Otworzy w niej bar mleczny "Kociewiak". - Będą tam tradycyjne dania z regionu, również takie, które robiły nasze mamy i babcie. Zamierzam zatrudnić w kuchni specjalistki od kuchni kociewskiej, mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk pani Mirela. Pomysł pani Mireli okazał się lepszy, między innymi od piwiarni.

Władze Tczewa planują kolejne przetargi oparte na kryterium tylko i wyłącznie pomysłu. Do zagospodarowania jest jeszcze kilka zrewitalizowanych kamienic na Starym Mieście.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Radio Gdańsk TV

Społeczność RG

fc-webicon-facebookfc-webicon-twitterfc-webicon-youtubefc-webicon-rss

2013 - Radio Gdańsk